29. NAVADNA (MISIJONSKA) NEDELJA

Mar Bog ne bo pomagal do pravice svojim izvoljenim, ki noč in dan vpijejo k njemu? Bo mar odlašal? (Lk 18,7)

misijonska nedelja

. . . . . . . . . . Podpeč ob 8.30: €€ Primožič št.1

. . . . . . . . . . Črni Kal ob 10 h: €€ Pavlič

Pon, 22. 10. Marija Saloma Podpeč ob 18 h € Ana Bordon

Tor. 23. 10. Janez Kapistran

. . . . . . . . . . Osp ob 17 h: €€ Roža Vouk, osmina

. . . . . . . . . . Podpeč ob 18 h: €€ Oskar, Anton, Slava P., 1

. . . . . . . . . . Predloka ob 19.30: molitvena ura

Sr. 24. 10. Anton Klaret Rozar ob 18 h €€ Jožef, Ana Kocjančič, Krnica 9

Čet. 25. 10. Darinka (Darja) Rakitovec ob 18 h € Justin Miklavčič, 71

Pet. 26. 10. Lucijan, mučenec Rakitovec ob 18 h € Andrej Rožac, 31

Sob. 27. 10. Sabina Avilska: Ptujska gora

Nedelja 28. 10. 30. NAVADNA N. žegnanjska

. . . . . . . . . . Osp ob 8.30: € Silvester Krašovec - osmina

. . . . . . . . . . Predloka ob 10 h Za župnijo Simon in Juda Tadej

. . . . . . . . . . Dol ob 11 h: v zahvalo -ofer

OZNANILA

VEROUK je reden.

ŠKOFIJSKO ROMANJE NA BREZJE Cena prevoza z avtobusom je 10 ‚Ź (otroci 5 ‚Ź). Odhod avtobusa s Polačec ali Črnega Kala (Žerjul) ob 7.45.

ROMANJE pevskega zbora je v soboto na Ptujsko goro. Lahko se še kdo pridruži.

VSE CERKVE ZA VES SVET Geslo svetovne misijonske nedelje se glasi: Vse Cerkve za ves svet. Krajevne Cerkve z vseh kontinentov vabi, naj se skupaj zavejo, kako nujno potrebno je misijonski dejavnosti dati novega zagona navkljub številnim in zahtevnim izzivom našega časa. Razmere, v katerih živi danes človeštvo, so se seveda spremenile od časov Pija XII. in v teh desetletjih, prav posebej pa po II. vatikanskem cerkvenem zboru (1962€“1965), so bili v razširjanje evangelija vloženi ogromni napori. Kljub temu nas čaka še veliko dela, da bomo izpolnili misijonsko poslanstvo, h kateremu Gospod neutrudno kliče vse krščene.

30 LET OBNOVLJENE ŠKOFIJE KOPER 17. oktobra 1977 je papež Pavel VI. podpisal odlok, s katerim je obnovil staro koprsko škofijo in jo povečal z deli goriške, tržaške in reške škofije, ki so po drugi svetovni vojni ostali v Sloveniji.

POROKA IN KRST: V Ospu sta se v soboto poročila Marko Bordon in Nataša Lokatelj, krstili pa smo tudi njuno hčerko Niko.

ČIŠČENJE CERKVE: Predloka.

PEVSKE VAJE: petek ob 20 h.

Lokacija: