2. NEDELJA MED LETOM

Po dolgem času ima duhovnik na nedeljo spet mašni plašč zelene barve. Prejšnjo nedeljo, nedeljo Jezusovega krsta, smo namreč v krogu obhajanja bogoslužnega (cerkvenega) leta stopili v tako imenovani čas med letom. Čeprav so v naši cerkvi še vedno jaslice, je božični čas že za nami. Jaslice nas spominjajo, da je Bog poslal svojega sina Jezusa, da nam prinese odrešenje in mir. A zdaj smo na vrsti mi, da ta mir ponesemo v vsakdanje življenje, med sošolce, sodelavce, v šolo, na delovno mesto. Prosimo Jezusa, da bi ga z veseljem nosili in ljudem oznanjali. Naj naše življenje govori o tem, da nas ima Bog rad. Preprosta iskrena prošnja za dar vere naj ne bo postavljena na stranski tir ali celo zamolčana. Z Božjo pomočjo lahko namreč veliko storimo. Svet bo po nas in za nas prijaznejši.

Lokacija: